Loading

HOTELOVÁ AKADÉMIA LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši - škola s tradíciou, škola pre život

TVOJA ŠKOLA

Študuj s nami v študijných odboroch s maturitou alebo v učebných odboroch s výučným listom. Sme zapojení aj v systéme duálneho vzdelávania!

S našou školou máš istú prácu, ďalšie štúdium, či podnikateľskú kariéru!

Michaela, absolventka 2010: Na hotelku som šla kvôli jazykom, a nakoniec škola zo mňa vyformovala hotelovú pracovníčku skoro na všetkých oddeleniach. Pomohla mi s mojím sebavedomím, odísť do zahraničia a začať život od nuly. HALM je proste najlepšia škola na prípravu do života. Či profesionálneho alebo len proste, aby sme vedeli rozlíšiť príbory v parádnejšej reštaurácii.

Hotelová akadémia

Otvára dvere pre tvoju úspešnú kariéru. S nami sa staneš skutočným profesionálom v hotelierstve. Získaš vedomosti z ekonomiky, účtovníctva, marketingu aj manažmentu, prax v najlepších hoteloch doma i v zahraničí.

Ponúkame ti barmanský, someliérsky, baristický, animátorský kurz a workshopy s profesionálmi. Vezmeme ťa na odborné súťaže. Po ukončení školy môžeš pracovať v špičkových hoteloch, študovať na vysokej škole alebo podnikať.

NOVÝ ODBOR

Služby v cestovnom ruchu

Otvárajú dvere pre tvoju úspešnú kariéru do cestovateľského sveta. S nami sa staneš profesionálom v cestovnom ruchu. Získaš podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelanie, vedomosti z geografie, účtovníctva, marketingu aj manažmentu, prax s digitálnymi programami pre ubytovanie, rezerváciu a marketing.

Naučíme ťa ako založiť a viesť svoju vlastnú cestovnú kanceláriu alebo reklamnú agentúru.

Môžeš pracovať ako sprievodca, delegát, animátor, na hotelovej recepcii, ako steward/stewardka, alebo iný letiskový personál.

Boris, absolvent 2017: Dostal som dobrý základ .😉 Musím spomenúť, že hodiny marketingu boli veľmi nadčasové a nápadne to pripomína moderný štýl výučby v Dánsku, čo je obrovské plus!

TO NIE JE VŠETO, SKROLUJ ĎALEJ

Ján, absolvent 2017: Štúdiom na našej hotelovej akadémii sa mi otvorili nielen oči, ako to vo svete chodí, ale hlavne dvere do sveta. Dostal som sa na Korziku, kde som pracoval aj po škole. Známe hlášky niektorých učiteľov si budem pamätať do konca života, napríklad “ja už maturitu mám,” alebo “babkin guľomet”.

Obchodný pracovník je nový pracovník marketingu

S benefitmi v duálnom vzdelávaní

Práca v obchode má veľa podôb. S nami spojíš školu s prácou u reálneho zamestnávateľa. My ťa naučíme efektívne komunikovať so zákazníkom, zvládnuť techniky predaja a riadenie obchodnej prevádzky.

Zamestnávateľ ti poskytne praktické skúsenosti, štipendium, platenú odbornú prax, rôzne benefity, istú prácu a kariérny rast.

Naši partneri:

MÁME PRE TEBA VIAC. SKROLUJ ĎALEJ

Rebecca, absolventka 2019: Keby som si mala ešte raz vybrať na akú strednú školu mám ísť, tak si vyberiem opäť hotelovku. Študovala som odbor pracovník marketingu a so svojou voľbou som bola veľmi spokojná.😅🙏🏽. S učiteľmi sme mali veľmi dobrý vzťah a viem, že nás mali tiež radi ♥️. Mali sme skvelých učiteľov, ktorí nás toho veľa naučili a učenie bolo hrou. Počas štúdia sme cestovali a zažili veľa zážitkov a som rada, že som spoznala skvelých ľudí.

Kuchár, kuchárka

Uč sa od profesionálov a staň sa majstrom kuchyne. Ponúkame odbornú prax v rôznych gastronomických zariadeniach a špičkových hoteloch v regióne, prax v zahraničí, odborné kurzy, workshopy s najlepšími kuchármi na Slovensku. S nami získaš prácu doma aj v zahraničí. Umožňujeme získať maturitu v dennom nadstavbovom štúdiu.

Čašník, servírka

Rád komunikuješ ? Toto je práca presne pre Teba! Naučíme Ťa správne obsluhovať, miešať a servírovať nápoje, pripravovať kávu, komunikovať s hosťom, riešiť problémové situácie. Ponúkame odborné kurzy – someliérsky, baristický, barmanský. Môžeš pokračovať v dennom nadstavbovom štúdiu a získať maturitu.

AJ V DUÁLNOM VZDELÁVANÍ

Ponúkame viac ako výučný list, ponúkame kariéru. Zaži veľkú gastronómiu a špičkový servis v štvorhviezdičkových hoteloch v Jasnej, Demänovskej doline, Tatralandii a Bešeňovej. Využi rôzne benefity, získaj skúsenosti vo svoj prospech.

Po štúdiu ti garantujeme prácu. Uč sa od profesionálov a pracuj pre tých najlepších!

Naši partneri:

STÁLE MÁME PRE TEBA TOHO VIAC

Lenka, absolventka 2010: “Pre mňa boli roky strávené na HALM jednoducho skvelé. 5 rokov s úžasnými ľuďmi a pedagógmi mi otvorili dvere do sveta gastronómie. Vďaka HALM som sa dostala na zahraničnú prax, kde som stretla priateľov. Na zážitky z praxe len tak ľahko nezabudnem.

Cukrár, cukrárka

Si zručný, máš veľa nápadov a zmysel pre estetiku? Naučíme ťa nielen tradične a moderne piecť, ale aj tradične a moderne zdobiť všetky sladké dobroty. Zdokonaľuj sa v tom, čo ťa naozaj baví a vyhrávaj s nami rôzne súťaže. Umožňujeme získať maturitu v dennom nadstavbovom štúdiu

A TO STÁLE NIE JE VŠETKO

SME ERASMUS+

Spoznávame Európu a pracujeme na sebe. V roku 2022 pokračujeme v úspešnom projekte Získajme odborné zručnosti v Európe. Podľa Európskej koncepcie rozvoja školy reagujeme na spoločenskú potrebu celoživotného vzdelávania zameraného na odbornú prípravu, rozvoj technológií, digitálnu a ekonomickú gramotnosť. Prioritou našej školy je rozvíjať kľúčové kompetencie pre uplatnenie na trhu práce na Slovensku a v Európe. Hlavnou víziou školy je súlad medzi odborným profilom absolventa a požiadavkami zamestnávateľov, stavovských a profesijných organizácii v sektore.

Naším zámerom je umožniť žiakom rozvíjať zručnosti pre osobný a profesijný rozvoj, získať digitálne zručnosti a zlepšiť svoj absolventský profil, rozšíriť žiacke portfólio.

Digitálne zručnosti:

  • práca s digitálnou fotografiou a grafickým dizajnom pre online marketing,
  • digitálne portfólio žiaka bude rozšírené o výstupy z mobility.

Odborné zručnosti v gastronómii:

  • príprava a servírovanie jedál španielskej kuchyne,
  • rozšírenie portfólia o tieto zručnosti.

VŠETKO NÁJDEŠ NA NAŠOM WEBE

Škola tvojich šancí a príležitostí. Staň sa jej súčasťou.