Õppinud Tartu Ülikoolis filosoofiat, meediat ja kommunikatsiooni ning pedagoogikat, Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust, Norra Teadus- ja Tehnikaülikoolis kirjandust, Tallinna Ülikoolis visuaalkunstiteraapiaid ja ilukirjanduse tõlkimist. Osalenud maali- ja joonistuskursustel.
Töötanud Eesti Postis protsessihalduri ja teenusejuhina, Rahvusooper Estonias reklaamijuhina, Eesti Kunstimuuseumis turundusjuhina, Haus galeriis galeristi ja kuraatorina, psühhiaatriakliinikus assistendina, Eestisoomlaste Kultuuriomavalitsuses tegevjuhina. Alates 2019. aastast MTÜ Draakon ja Delfiin juhatuse liige ja vabakutseline kunstitöötaja
Analoogfotograafia harrastaja, Immanuel Kanti kategoorilise imperatiivi ja John Rawlsi õiglusteooria vääramatu propageerija
Rahvusvahelise grupinäitus “Pinna all. Keskkonna ideoloogiad” (ARS Projektiruumis 15.01 – 8.02.2025), kunstiteadusliku kaastöö autor
Näituse pealkirja võiks kirjutada ka “Põranda all. Kunstivälja võitlused”. Teemu Mäki näituseteost saab samuti lugeda nii kiirelt ja lihtsalt kui pinna alla sukeldudes ja süvenedes. Soome oma enfant terrible ei käi oma kaarte kohe välja.
Eesti Maalikunstnike Liidu grupinäitus “Kelle keha?” (Kadrioru galeriis 20.11.2024-18.01.2025), kaaskuraator ja -autor, publikumängu ja kunstiteadusliku kaastöö autor
Näitus esitleb tänaste maalikunstnike taju ning arusaamu keha olukorrast ning positsioonist enesekuvandis, ühiskonnas ja maailmapildis tõstatades ka küsimuse: milline “karvane käsi” sikutab sinu keha ümbritsevaid nähtamatuid niite?
Urmas Puhkani isiknäitus “Läbi värviliste prillide” (Viimsi Artiumis kunstikooli galeriis 1.-29.11.2024), kuraator
Vaatajasõbralik väljapanek peegeldab autori eriomast maastikunägemust ja -käsitlust ning kannab endas naivismi parimaid väärtusi, värvi ja värskust.
Grupinäitus “Tundmatuil vetel” (Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses 25.10-17.11.2024), kaaskuraator
Näituse keskmes on vee sümboolika emotsionaalsete seisundite peegeldajana ning sukeldumine nende pealispinna alla, alateadvuse süvahoovustesse.
Marje Taska pühendusnäitus “Täht, rist ja tammetõru” (Tallinna Jaani kirikus 2.-27.10.2024), kuraator
Igaüks peab teatavasti oma risti kandma ning ristilt ülestõusmine ja sirutumine oma tähe poole võiks olla igapäevane hingeline igatsus ja vaimne taasloome. Tammetõru tähistab viljakust, tugevust ja sitkust, sest tamm kui sügava juure ja tugeva tüvega “ilmapuu” hoiab oma koodi igas tõrus.
Rahvusvaheline grupinäitus “Piiri peal” (Balti jaama kunstitänaval sügis 2024 – kevad 2025), noorteprojekti juhendaja
Näitusel osalevad kunstnikud, vanuses 15–17 aastat, ei olnud sündmuse tunnistajad, kuid nende teosed, mis on peamiselt inspireeritud nende vanemate ja vanavanemate lugudest, toovad esile nende tõlgenduse juhtunust. Isiklikud ja emotsionaalsed lood toovad fookusesse Balti keti mastaapsuse ja tähtsuse.
Grupiperformance “Kes kardab toimetajat” (Sirbis 01.11.2023-31.01.2024), tahtevastane osatäitja ja ridadevaheline dokumenteerija.
Näited sellest, kuidas kultuslikud kunstiteosed on olnud aastasadu hiljem inspiratsiooniks filmistseenidele ja nende esteetikale, kuid tähelepanelik silm märkab, et neist moodustub puhtjuhuslikult ka paljutähenduslik narratiiv, mis läbi (kunsti)ajaloo kulgedes ulatub filmiparalleelidest kaugemalegi.
Kaido Ole isiknäitus “K&O” (ARS Projektiruumis ja kunst.ee-s 29.09.–28.10.2023), külastusjuht ja dokumenteerija
Olen alati hea meelega võtnud vastu kõik pakkumised, mis võimaldavad praktiseerida budistlikku alandlikkust. Vahel, kui vihmavesi kipub ninast sisse sadama, loob see tasakaalu ja tuletab meelde, et oleme kõik vaid teenrid suure elu ees. Käesoleva loo kontekstis kehastusin küll kõigest näitusekülastaja teenindajaks, kuid analoogia on olemas, sest mis on elu ilma kunstita ja kunst ilma publikuta?
Rahvusvaheline kunstiprojekt FinEst (erinevas paigus Eestis ja Soomes aastal 2022), dokumenteerija
Eesti Maalikunstnike Liidu ja Helsingi Kunstnike Liidu kahesuunalist koostööprojekti võib pidada juba puht formaalselt tõesti laiahaardeliseks ja kõikehõlmavaks – esimene pool esindab liidu nimele omaselt erinevaid maalimeediumi stiile ja tehnikaid, teine aga kõikvõimalikke kujutava kunsti allharusid.
Grupinäitus “Seenevahetus” (galeriis Metropol Kapp 9.04-8.05.2022), kaasautor
Seentega täidetud sahtlikapist absurdsemalt kõlaks ehk vaid õhtu melanhoolses seenepeenras, mille kohal langeb täht poeedi pudelisse ja mille kõrval kuulavad põrandad pealt majaelanike saladusi, lohutuseks jões tantsulööv lõbus lill – just sellisesse sürrealistlikku peenrasse (sahtlisse) meelitab meid Robert Desnos’ luuletus “Kui sa teaksid”, mille aura hõljub mõnetigi samal orbiidil Metropoli meeleoludega.
Grupinäitus “Anna uus elu – Fantaasia” (Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 18.09-7.11.2021), kaasautor ja töötoa läbiviija
Vanad lõuendid, kardinad ja pappkarbid, pärlid, helmed ja litrid – iga materjalikiht peegeldab endas ühe hetke energiaid ja emotsioone, mis aja möödudes enam tähtsust ei näi omavat ja justkui jalus ees on. Ometi on neid kõiki taaskasutades võimalik luua fantaasiarikkaid maailmu
Rahvusvahelise noortevahetusprojekt “Stutter Live” (Thessalonikis, Kreekas 20.08-28.08.2021), grupijuht
Ring on täis saanud, kogemused ja järeldused settinud, sisekõned peetud. Edasi jääb vaid loota, et osalejad rakendavad omandatud teadmisi ja oskusi ka oma edaspidises tegevuses mistahes valdkonnas – valmidus end väljendada ja väljendaja ära kuulata ilma ebakindluste ja eelarvamusteta on see, mis teeb inimesest inimese.
Festival “Pärnu kunstinädal” (Pärnu linnas 17.-25.07.2021), strateegiline projektijuht
“Elulõng kätkeb endas ühest küljest märki erinevate aegade vahelisest (looduslikust või kultuurilisest) seosest ning teisalt (vihjelist) üleskutset hoida elu. Esinemiste nurgakiviks võiks jääda sõna „elulõng“, mis kellelgi selle sõnaga seostub, jäägu iga looja enda otsustada.” Jaan Malin
Näitus-oksjon “Kurioosiumite kabinett” (Galeriis 27 16.-20.11.2020), korraldaja
Erakollektsioonil põhinevat näitust kunsti- ja kultuuriloolistest objektidest läbi ajaloo ja üle maailma võib pidada omamoodi kurioosumite kabinetiks ja ainukeseks omataoliseks Eestis. Oksjoniga lõppev näitus pakub värvikat vaheldust kohalikule kunstiklassikale, kombineerides seda eksootikaga mitmelt mandrilt ning lubades piiluda sisse kirgliku ja reisihimulise kollektsionääri tagatuppa.
Triinu Soikmetsa isiknäitus “See linn on minu” (Positiivi galeriis 1.-19.06.2020), autor
See on lihtne lugu või mõistujutt metropolidest ja depressiivsetest väikelinnadest, põiktänavate ja tupikteedega ristuvatest bulvaritest, lagunevast mina-pildist ja igihaljast antiikarhitektuurist, Panteonist, mille kuppel on olnud kaks tuhat aastat avatud, ent uksed viimased kolm kuud suletud. See on lugu taevast ja maast ja kõigist linnadest nende vahel.
Rahvusvaheline grupinäitus “Mälu ja maastik” (Old Biscuit Factory’s Londonis 23.-28.01.2020), kaasautor
Soikmets will present her series of “Visual stories via states’n’souls”, specifically the parts shot in Latvia and London. Her technique is to combine classics of local literature with her own analogue photos so that a totally new visual story emerges where tiniest stones from the street start to speak with greatest words from the book. A narrative photography, as she calls it.
Aarne maasiku näitus “Arhitektoonika. 600 m2 vs 6 m2” (Raudteeremondihoones ja Metropol Galeriis 8.09.–27.09.2019), kuraator
Arne Maasiku uue fotoseeria seekordseks dialoogipartneriks on eksponeerimisruum ise, ruum kui kunstniku huviobjekt – ühel juhul avara ja täitmist ootavana, teisel juhul pisikese ja eneseküllasena. 600 m2 vs 6 m2 ehk satelliit koos satelliidiga, mida nii omavahel kui põhiprogrammiga seob ruumi moraalse kuuluvuse küsimus.
Festival “Tallinn Art Week” (Tallinna eri paigus 10.-16.06.2018), satelliitprogrammi kaaskorraldaja
EMPIRE II opened on the 12th June in Estonia for Tallin Arts Week. The latest version of this touring show of artists’ films, that has travelled from Brussels Art week to the Venice Biennale as well as as Berlin, London and Madrid, features a new installation Playing God – stills from imaginary films dreamt up by 100 artists
Koolinoorte Kaasaegse Kunsti Triennaal “Eksperimenta!” (Tallinna eri paigus aastatel 2011, 2014 ja 2017), vabatahtlik -> vabatahtlike koordinaator -> piiriülese projekti kuraator
Kuidas ja miks kaasata majandusprotsesse kunsti ja fotograafiasse? Kas fotograafia võib teenida turupõhiseid eesmärke, jäädes samas ikkagi kunstiks? Missugust fotot on võimalik müüa ja kuidas määrata hinda? Kas ma suudan end ära elatada, kui otsustan fotokunstnikuks hakata?
Antropoloogilisel ekspeditsioonil põhinev näitus “Peegeldusi Peterburi eestlastest” (Peterburi Jaani kirikus 5.11-31.12.2015), osaleja
Väljapanek on kokku pandud Eesti Kunstiakadeemia 37. ja 38. soome-ugri ekspeditsioonil kogutud materjalidest. Kuigi Peterburi asub Eestile lähedal, ei ole sealse eesti kogukonna omanäolist mitmikidentiteeti kuigi palju uuritud. Rakendades antropoloogilistel välitöödel kunsti-põhiseid uurimismeetodeid, oli ekspeditsiooni eesmärgiks uurida Peterburis ja Leningradi oblastis elavate eestlaste tänapäeva, kooskäimiskohti ja kodusid.
Lisaks veel mitmed kunstnikuvestlused ja kataloogitekstid, mõned loengud ja töötoad, varasem kureerimis- ja projektijuhtimistöö erinevates kunsti- ja kultuuriinstitutsioonides ning palju-palju artikleid ja meediakajastusi: