Loading
Після запровадження християнства князем Володимиром , прийняв хрещення у Києві і дістав ім'я Георгій (Юрій). По смерті старшого сина Володимира – Вишеслава (1010) Ярослав почав княжити у Новгороді.
У 1015 р. київський стіл посів Святополк і розпочав винищувати своїх зведених братів. Він вбив Бориса, Гліба й Святослава. Ярослав виступив проти нього і у бою під Любечем розгромив. Святополк подавсь до Польщі шукати підтримки у батька дружини - короля Болеслава Хороброго. Той допоміг й у 1018 р. на чолі великого війська вторгся в Київську Русь. У бою під містом Волинь на Західному Бузі Ярослав зазнав поразки й втік до Новгорода. Влада знову перейшла до Святополка.
Загиблих братів Бориса та Гліба невдовзі було прилучено до лику святих: їм судилося стати першими святими, канонізованими руською церквою. Святополка було засуджено за братовбивство як Каїна – він залишився в історії як Святополк Окаянний.

1

.

Реконструкція первинного вигляду собору «Святої Софії».

Вперше з'явилася перекладна література. Побачили світ переклади античних творів Есхіла. Софокла, Сократа, Платона, Демокріта, Демосфена, Піфагора та ін. Справжньою подією стали оригінальний переклад Біблії та вихід у світ збірника «Бджола», до якого увійшли уривки оповідань античних авторів. Як особливий вид мистецтва стала розвиватися книжкова мініатюра, особливістю якої було художнє оформлення сторінок та дорога оправа.