Svou chvíli Markéta Foukalová & Martin Brunner

Výjimečný mladý skladatel a klavírista Martin Brunner, oceňovaná zpěvačka Markéta Foukalová (Lanugo) a vyhledávaný klavírista Vít Křišťan (např. Dan Bárta) se vydávají na cesty. Tentokrát spolu toto nevšední trio – dva klávesové nástroje a jeden vokál – představuje adaptaci symfonického pásma. Konkrétně se jedná o čerstvou nahrávku osmi básní Věry Koubové, které zhudebnil právě pianista a skladatel Martin Brunner pro zpěvačku Markétu Foukalovou a Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Svou chvíli, jak se celý projekt nazývá, zcela přirozeně propojuje světy jazzové a popové hudby. Trio Foukalová - Brunner - Křišťan nyní představuje celý projekt v intimní poloze – roli orchestru obstarávají klavír a Fender piano. Toto komorní provedení tak dává ještě více vyniknout neotřelé poetice básní Věry Koubové. Repertoár doplní volné improvizace těchto skvělých muzikantů a také zbrusu nové písně zpěvačky Markéty Foukalové.

Snové skladby Martina Brunnera a texty básnířky a překladatelky Věry Koubové z desky Svou chvíli vydal v červnu 2022 label Animal Music. Markéta se za svůj výkon dostala do širší nominace cen Anděl v kategorii Interpretka roku.

Nahrávka alba vznikla během koncertu v sále multikulturního centra DOX v Praze pod taktovkou dirigenta Marko Ivanoviće. Klasické hráče symfonického orchestru doplňují dva jazzoví klavíristé Vít Křišťan a autor hudby Martin Brunner.

Spolupráci navázali Martin a Markéta také s oceňovanou mladou režisérkou Terezou Vejvodovou. „Jako vánoční dárek jsme sobě i našim posluchačům nadělili zbrusu nový klip nesmírně talentované Terezy Vejvodové, která poezii celé skladby krásně propojuje a doplňuje. Máme z videa velkou radost,“ říká Markéta Foukalová.

Martin Brunner je skladatel, klavírista a klávesista. Ve svých autorských projektech spolupracuje s nejvýznamnějšími osobnostmi české jazzové scény. Patří mezi výrazné progresivní skladatele své generace, pod svým jménem vydal pět autorských alb. Skládá hudbu pro oceňovaný big band Concept Art Orchestra a klasické komorní soubory. Jako sideman příležitostně spolupracuje s řadou osobností české hudební scény napříč žánry.

Markéta Foukalová je zpěvačka s přesahy do hudební i textové tvorby. Pohybuje se často na pomezí žánrů od popu, jazzu až k elektronice či soudobé vážné hudbě. Je vyhledávána předními hudebními osobnostmi a tělesy, jakými jsou Michal Pavlíček, Michal Prokop, Jasná Páka a mnoho dalších. Za povšimnutí stojí její domovská kapela Lanugo, se kterou chystá svou pátou desku. Vyučuje zpěv na konzervatoři a vede úspěšný dětský sbor Beznot.

Vít Křišťan je jeden z největších talentů jazzové klavírní scény u nás. Vedle vyučování a natáčení CD pravidelně koncertuje a je součástí mnoha hudebních projektů. Jeden z posledních velkých úspěchů je deska projektu Prague Six, která byla nahrána ve spolupráci s českým big bandem Concept Art Orchestra a byla oceněna cenou Anděl za nejlepší jazzovou desku roku 2015. Slyšet ho můžeme mimo jiné také na desce Twenties Jaromíra Honzáka, na jejímž zvuku se podílel velmi výrazně, a která byla v kategorii Jazz nominována na cenu Anděl za rok 2022.

BOOKING:

pohlreichova.tereza@gmail.com

602 297 506