United Nations Global Compact to największa na świecie inicjatywa zrzeszająca biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. UN Global Compact jest integralną częścią systemu ONZ z centralą w Nowym Jorku, działającą w ponad 160 krajach i zrzeszająca ponad 22 tys. członków.
UN Global Compact Network Poland wspiera realizację wytycznych ONZ w zakresie praw człowieka oraz ich praktyczne zastosowanie w strategiach firm w ramach programu Business & Human Rights.
Włącz się w nasze działania!
Organizujemy spotkania zespołów eksperckich, które łączą biznes działający na rzecz implementacji praw człowieka. Zapraszamy do udziału – szczegółowe informacje oraz daty spotkań poniżej.
Zespół ds. przeciwdziałania wykluczeniom
Podczas spotkań Zespołu ds. przeciwdziałania wykluczeniom w sposób praktyczny, wspólnie omawiamy sposoby, zachowania i procedury ukierunkowane na realną zmianę środowiska biznesowego na rzecz szerokiego równouprawnienia oraz włączania wszelkich mniejszości.
- 30.01.2024 Spotkanie wprowadzające
- 26.02.2024 Wykluczenia płciowe: kobiety, mężczyźni
- 26.03.2024 Orientacja seksualna
- 25.04.2024 Narodowość/Migracja
- 28.05.2024 Religia/Wyznanie
- 25.06.2024 Wiek/Ageism
- 24.09.2024 Neuroróżnorodność
- 29.10.2024 Kolor skóry/pochodzenie
Linki na poszczególne wydarzenia otrzymają Państwo drogą mailową. W przypadku pytań prosimy o kontakt z opiekunką Zespołu - Katarzyną Hryćko-Górnicką.
Kontakt: katarzyna.hrycko@ungc.org.pl tel. +48 575 090 277
Target Gender Equality
Target Gender Equality to to globalny program UN Global Compact skierowany do firm promujących równość płci. Realizowany jest we współpracy z centralą w Nowym Jorku. Wspiera firmy zaangażowane w UNGC w ustalaniu i osiąganiu ambitnych celów korporacyjnych w zakresie reprezentacji kobiet i przywództwa, zaczynając od poziomu Zarządu i Kierownictwa Wykonawczego aż po niższe stanowiska w firmie. Podczas spotkań, przedstawiciele firmy biorących udział w programie, zostaną wyposażone w najnowsze dane i badania wspierające biznesowe uzasadnienie równości płci oraz uzyskają opinię partnerów i ekspertów ONZ na temat tego, jak przyspieszyć postępy w zakresie równości płci.
- 10.01.2024 Spotkanie warsztatowe IV edycji TGE
- 03.2024 Rozpoczęcie rejestracji do V edycji TGE
- 24 lipca 2024 Spotkanie warsztatowe nr 1
- 19.09.2024 Spotkanie warsztatowe nr 2
- 09.10.2024 Spotkanie warsztatowe nr 3
- 14.11.2024 Spotkanie warsztatowe nr 4
- 05.12.2024 Spotkanie warsztatowe nr 5
Terminy spotkań warsztatowych mogą ulec zmianie. O wszystkich ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Linki na poszczególne wydarzenia otrzymają Państwo drogą mailową. W przypadku pytań prosimy o kontakt z opiekunką Zespołu - Anną Rzepą.
Kontakt: anna.rzepa@ungc.org.pl, tel. +48 575 990 577
Ring the Bell for Gender Equality
Polska odsłona globalnego wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Podczas konferencji symbolicznie brzmią dzwony giełd papierów wartościowych na całym świecie, aby zwrócić uwagę na problem braku równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy i w społeczeństwie. W Polsce wydarzenie współorganizowane jest przez UN Global Compact network Poland i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spotkanie gromadzi przedstawicieli rządu, parlamentu, dyplomacji, organizacji międzynarodowych i biznesu. Dla partnerów biznesowych UN Global Compact Network Poland to okazja, aby w szerokim międzynarodowym gronie zaprezentować dobre praktyki z w zakresie realizacji SDG5.
Zespół ds. współpracy ze społecznościami lokalnymi
Celem Zespołu ds. współpracy ze społecznościami lokalnymi jest dzielenie się dobrymi praktykami rynkowymi pomiędzy członkami Zespołu, promowanie standardów dialogu społecznego wśród interesariuszy, a także wypracowanie przez biznes i stronę publiczną rekomendacji i wytycznych w tym zakresie.
- 08.04.2024 Jak być odpowiedzialnym inwestorem i dobrym sąsiadem?
- 20.05.2024 Zaangażowanie społeczne
- 14.10.2024 Odpowiedzialne strategie dialogu społecznego
- 06.12.2024 Standardy dialogu społecznego - najlepsze praktyki
Daty mogą ulec zmianie. O wszystkich będziemy informować na bieżąco. Linki na poszczególne wydarzenia otrzymają Państwo drogą mailową. W przypadku pytań prosimy o kontakt z opiekunką Zespołu - Anną Rzepą.
Kontakt: anna.rzepa@ungc.org.pl, +48 575 990 577
Zespół ds. praw człowieka w łańcuchu wartości
Jak współpracować z dostawcą bez łamania obowiązującego prawa, aby nie narazić się na wyższe koszty oraz kary? Jak nakłonić go do przestrzegania prawa? Na te i inne pytania wspólnie odpowiadamy podczas spotkań Zespołu ds. praw człowieka w łańcuchu wartości.
- 12.04.2024 Podstawy i zobowiązania wobec praw człowieka w łańcuchu dostaw
- 07.06.2024 Identyfikacja i ocena wpływu działalności firmy na pracowników i odbiorców
- 27.09.2024 Zapobieganie i łagodzenie negatywnych skutków dla praw człowieka
- 22.11.2024 Omówienie inicjatyw i programów oceny odpowiedzialności społecznej dostawców
Terminy spotkań mogą ulec zmianie. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Linki na poszczególne wydarzenia otrzymają Państwo drogą mailową. W przypadku pytań prosimy o kontakt z opiekunką Zespołu - Anną Rzepą.
Kontakt: anna.rzepa@ungc.org.pl, +48 575 990 577
Raportowanie obszaru S w ramach ESG - szkolenie
Celem szkoleń jest położenie nacisku na tworzenie zrównoważonego miejsca pracy, kształtowanie wpływu społecznego oraz włączającej kultury organizacyjnej firmy w kontekście raportowania niefinansowego. Program szkoleń został zaprojektowany tak, aby uczestnicy mogli zdobywać nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności, które można zastosować w codziennej pracy. Podczas spotkań poruszamy szeroki wachlarz tematów, w tym: work-life balance, odpowiedzialne budowanie zespołu, unikanie stresu i umiejętności rozwiązywania konfliktów, cechy empatycznego lidera czy komunikacja kryzysowa. Omawiamy, jak tworzyć i zarządzać zespołami w sposób, który promuje współpracę, zaangażowanie i produktywność. Dzięki szkoleniom Partnerzy nauczą się, w jaki sposób wykorzystywać podstawowe narzędzia w zakresie komunikacji kryzysowej oraz odpowiedzialnego budowania zespołu, w tym zarządzania konfliktem. Dodatkowo, będą w stanie identyfikować symptomy i skutecznie przeciwdziałać wypaleniu zawodowe- mu wśród pracowników, co pozytywnie wpłynie na atmosferę i efektywności w miejscu pracy.
Dowiedz się więcej o UN Global Compact Network Poland
Dołącz do grupy Business & Human Rights UN GCNP!
Credits:
Created with images by • undefined - ESG concept of environmental, social and governance. Hand holding green cube written with letter E, S and G.