Loading

ZDECHŁY OSA PRESS KIT

Zdechły Osa - Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z bez wątpienia jedna z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. Choć niełatwo go sklasyfikować, to jednak z łatwością można go odróżnić od innych młodych polskich twórców. Jak żaden inny artysta potrafi ująć hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale nie dającej się zapomnieć piosenki. Dawno żaden artysta tak nie namieszał na polskiej scenie, jednocześnie otwarcie przyznając, że nie chce być wrzucany do worka z raperami, którzy kojarzą mu się z “wczutami” i “napinką”, od których on sam stroni. Na jego koncercie możecie spodziewać się kręcenia młynów pod sceną i zdartych gardeł jak na hardcore’owych gigach.

W 2021 roku Zdechły Osa zadebiutował swoim pierwszym wydanym legalnie albumem pt "SPRZEDAŁEM DUPE" , który zyskał status złotej płyty a jedna z najbardziej popularnych piosenek, Patolowe ma ponad 30 milionów odsłon na YT.

17 lutego 2023 roku wyszedł drugi album Zdechłego Osy "Breslau Hardcore". Na płycie poza Osą będzie można usłyszeć Brodkę, Sarsę, Kosiego, Hadesa, Alicka z Ćpaj Stajla czy Gicika Amane.

fot. Karol Makurat

Zdechły Osa - rocznik ’97, wrocławski Kosmos.

- Osa, ty się czujesz raperem?

- Nie, zupełnie nie. Ja to chyba bym wolał być uznawany za żula niż rapera. Raper brzmi ohydnie. W kulturze hip-hop - wiadomo - graffiti spoko, ale reszta mnie nie interesuje, te wczuty, napinki. Nie chciałbym w ogóle być kojarzony z rapem.

fot. Lesław Kopecki
fot. Karol Makurat
fot. Lesław Kopecki
fot. Beata Wencławek
fot. Beata Wencławek